10 najłatwiejszych krajów do prowadzenia działalności gospodarczej w Europie

wirtualnebiuropoznan.pl - 10 najłatwiejszych krajów
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

10 najłatwiejszych krajów do prowadzenia biznesu. Europa oferuje jedne z najlepszych możliwości dla firm, które chcą się rozwijać. W Europie jest wiele krajów, które oferują niesamowite możliwości dla firm. Ale skąd wiesz, które z nich są odpowiednie dla Twojej ekspansji? Na szczęście istnieje taka lista. Bank Światowy publikuje coroczne indeksy łatwości prowadzenia działalności gospodarczej w prawie każdym kraju na świecie. To użyteczne źródło daje wgląd w to, jak trudno jest prowadzić działalność gospodarczą w danym kraju. Następnie informuje jakich standardów używają do pomiaru. Standardy te dzielą się na dziesięć kategorii:

10 najłatwiejszych krajów do prowadzenia biznesu w Europie

Słowenia jest najłatwiejszym krajem do prowadzenia biznesu w Europie. Bank Światowy przyznaje jej pierwsze miejsce za łatwość prowadzenia biznesu w Europie przez sześć lat z rzędu. Szacuje się, że tylko w tym roku łatwość prowadzenia biznesu w Słowenii jest o cztery procent lepsza niż w roku ubiegłym. Pomimo tego, że Słowenia nie produkuje wielu towarów nadających się na eksport, wciąż udaje jej się być jednym z 20 największych eksporterów na świecie. W wyniku tego głównym powodem, dla którego te kraje znajdują się na szczycie listy, jest łatwość rozpoczęcia działalności gospodarczej. Co więcej w Słowenii można założyć firmę z tylko jednym udziałowcem i jednym dyrektorem, co jest niezwykle szybkie i łatwe.

10 najłatwiejszych krajów

Wniosek

10 najłatwiejszych krajów do prowadzenia działalności gospodarczej w Europie to Słowenia, Malta, Finlandia, Szwecja, Holandia, Niemcy, Austria, Dania, Irlandia i Szwajcaria. Wszystkie te kraje mają niskie środowisko regulacyjne i łatwy dostęp do kredytów. Ułatwia to nowym firmom rozpoczęcie działalności, a istniejącym rozszerzenie działalności. Kraje te mają również stosunkowo niskie podatki i wysoki wskaźnik ochrony inwestorów. Jeśli chcesz rozwinąć swoją działalność i nie zdecydowałeś się jeszcze na lokalizację, warto spojrzeć na tę listę i zobaczyć, które kraje najlepiej pasują do Twojego modelu biznesowego. Następnie przy odpowiedniej lokalizacji można spodziewać się zwiększonych zysków, zatrudnienia i ogólnego wzrostu gospodarczego.

Artykuły na temat podatków:

Podatek – rodzaje deklaracji PIT

Czy podatek może się przedawnić ?

Zmiana zasad poboru zaliczek – podatek PIT

Odroczony podatek dochodowy

Użyczenie nieruchomości a podatek VAT

Podatek liniowy – czy to się opłaca?

Czy spółka musi płacić podatek VAT?

Zaliczka na podatek dochodowy

Podatek dochodowy — najważniejsze informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *