Polska przemysłowa: Gorące źródło możliwości biznesowych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Polska przemysłowa to hasło slogan rządzących. Polska jest szóstą co do wielkości gospodarką w Unii Europejskiej, z populacją liczącą prawie 38 milionów ludzi. Ze względu na swoje żyzne ziemie, Polska od dawna jest znana jako “koszyk chleba Europy” i jako główny producent żywności. Obecnie Polska jest siedzibą jednych z największych firm i producentów w Europie. Między innymi takich globalnych marek jak Google, Intel, LG i Coca-Cola. Dzięki niskim kosztom prowadzenia działalności gospodarczej i korzystnym przepisom podatkowym dla nowych firm, Polska pozostaje atrakcyjną lokalizacją dla zagranicznych przedsiębiorstw. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego warto rozważyć otwarcie swojego kolejnego przedsięwzięcia biznesowego w Polsce:

Krótka historia Polski

Polska jest krajem, który w swojej długiej i skomplikowanej historii doświadczył wielu wstrząsów. Rzeczpospolita Obojga Narodów, wczesne europejskie mocarstwo, została wymazana z mapy po zakończeniu wojen napoleońskich w 1815 roku. Kraj był następnie dzielony i rządzony przez takie potęgi imperialne jak Prusy i Rosja. Trwało to, aż do odzyskania niepodległości po I wojnie światowej. Po II wojnie światowej Polska stała się państwem komunistycznym. Państwem pod przywództwem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, która rządziła krajem przez kolejne cztery dekady. W 1989 r. rząd Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej rozpoczął serię liberalizacji politycznej znanej jako “rewolucja październikowa”. Pierwsze wolne wybory w kraju odbyły się w 1990 roku, a w 1991 roku Polska przystąpiła do Unii Europejskiej (UE).

Polska przemysłowa

Polska gospodarka i jej otoczenie biznesowe

Po wyjściu z okresu kryzysu gospodarczego pod koniec lat 2000, polska gospodarka odnotowała znaczny i stały wzrost. W 2017 roku polska gospodarka była warta około 500 miliardów dolarów. Stanowiło to wzrost o około 15% w stosunku do roku poprzedniego. Wzrost gospodarczy kraju był napędzany przede wszystkim przez kwitnący sektor produkcyjny i usługowy. W następnej kolejności także wzrost wydatków konsumpcyjnych, z których oba mają dalej rosnąć w nadchodzących latach. Polska stała się również popularnym miejscem dla inwestorów, którzy wlali pieniądze w krajowe sektory nieruchomości, infrastruktury i dóbr konsumpcyjnych. W 2017 roku w Polsce odnotowano wzrost inwestycji z wielu różnych krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii. W międzyczasie, eksport kraju również wzrósł stabilnie w ciągu ostatnich kilku lat.

Korzyści podatkowe dla firm zagranicznych w Polsce

Dzięki członkostwu w UE, Polska podpisała szereg umów podatkowych z innymi krajami, aby zachęcić do prowadzenia działalności gospodarczej za granicą. Te umowy podatkowe mają zastosowanie do wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich narodowości. Jedną z najważniejszych umów podatkowych dla firm w Polsce jest umowa między Polską a Niemcami. Umowa ta pozwala przedsiębiorstwom na odliczanie zysków podlegających opodatkowaniu w Niemczech od podatków płaconych w Polsce i odwrotnie. W rezultacie, firmy prowadzące działalność w obu krajach są w stanie znacznie zmniejszyć swoje całkowite obciążenie podatkowe. Ponadto, polskie firmy prowadzące działalność międzynarodową mogą korzystać z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, aby uniknąć płacenia podatków od zysków osiągniętych poza Polską.

Polska przemysłowa – Możliwości biznesowe w Polsce

Oczekuje się, że polska gospodarka będzie nadal stabilnie rosła w ciągu najbliższych kilku lat, a eksperci ekonomiczni przewidują wzrost PKB o 2,7% w 2021 roku. Mając to na uwadze, jest to doskonały moment na rozpoczęcie działalności gospodarczej w Polsce i skorzystanie z niskich kosztów prowadzenia działalności. Większość ludności Polski mieszka w miastach, co spowodowało wzrost zapotrzebowania na produkty i usługi przeznaczone dla mieszkańców miast. Stworzyło to wiele możliwości dla firm z branży detalicznej, modowej i usług finansowych, między innymi. Polska jest również domem dla rosnącej sceny startupów, częściowo dzięki przyjaznemu środowisku biznesowemu i niedrogim kosztom życia. Warszawa, stolica kraju, jest obecnie domem dla wielu przestrzeni co-workingowych, akceleratorów i centrów przedsiębiorczości, co sprawia, że rozpoczęcie działalności gospodarczej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Wschodzące gwiazdy w polskim świecie biznesu

W polskiej gospodarce działa wiele firm odnoszących sukcesy, ale kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. W ostatnich latach polskie przedsiębiorstwa znajdują się na fali sukcesu gospodarczego, a wiele z czołowych firm w kraju szybko rozszerza swoją działalność na skalę międzynarodową. PKO Bank Polski jest jednym z największych banków w Europie Środkowo-Wschodniej i ma długą historię służenia polskiej gospodarce. W ostatnich latach bank rozszerza jednak swoją działalność za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Rumunii i na Ukrainie. Działalność Coca-Coli w Polsce trwa od lat 30. ubiegłego wieku, co czyni firmę jednym z najdłużej działających w kraju inwestorów zagranicznych. W ostatnich latach Coca-Cola zwiększa również swój zasięg, szczególnie na Bliskim Wschodzie. Obecnie firma prowadzi działalność w ponad 160 krajach i zatrudnia ponad 150 tys. osób na całym świecie.

Polska Przemysłowa Podsumowując

Polska przemysłowa to kraj o bogatej i różnorodnej historii. Jest to również kraj o prężnie rozwijającej się gospodarce i doskonałym środowisku biznesowym. Jeśli szukasz opłacalnej lokalizacji dla biznesu, możesz rozważyć Polskę. Polska ma kwitnącą gospodarkę, niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej i duże możliwości ekspansji. Dodatkowo, będziesz mógł skorzystać z korzystnych przepisów podatkowych w tym kraju.

Artykuły na temat podatków:

Podatek – rodzaje deklaracji PIT

Czy podatek może się przedawnić ?

Zmiana zasad poboru zaliczek – podatek PIT

Odroczony podatek dochodowy

Użyczenie nieruchomości a podatek VAT

Podatek liniowy – czy to się opłaca?

Czy spółka musi płacić podatek VAT?

Zaliczka na podatek dochodowy

Podatek dochodowy — najważniejsze informacje

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top