Rekrutacja zdalna. Co to jest i jak się do niej przygotować?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Rekrutacja zdalna to proces rekrutacji pracowników, który odbywa się w całości lub częściowo za pośrednictwem Internetu. Rekrutacja zdalna staje się coraz bardziej popularna, ponieważ pozwala na dotarcie do szerszego grona kandydatów i obniżenie kosztów rekrutacji.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Etapy rekrutacji zdalnej

Rekrutacja zdalna może obejmować następujące etapy:

 1. Wysyłanie aplikacji – kandydaci wysyłają swoje CV i list motywacyjny za pośrednictwem poczty elektronicznej lub formularza online.
 2. Przegląd aplikacji – rekruterzy przeglądają aplikacje kandydatów i wybierają tych, którzy spełniają wymagania.
 3. Rozmowa kwalifikacyjna – rozmowy kwalifikacyjne mogą odbywać się za pośrednictwem komunikatora wideo, telefonu lub poczty elektronicznej.
 4. Testy – rekruterzy mogą zlecać kandydatom testy umiejętności lub wiedzy. Testy mogą być przeprowadzane online lub offline.
 5. Decyzja – rekruterzy podejmują decyzję o zatrudnieniu kandydata.

Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Zalety rekrutacji zdalnej

Rekrutacja zdalna ma wiele zalet, w tym:

 • Oszczędność czasu i kosztów – rekrutacja zdalna pozwala na znaczne obniżenie kosztów, takich jak koszty podróży i zakwaterowania kandydatów.
 • Dotarcie do szerszego grona kandydatów – rekrutacja zdalna pozwala na dotarcie do kandydatów z całego świata.
 • Elastyczność – rekrutacja zdalna jest bardziej elastyczna niż rekrutacja tradycyjna, ponieważ kandydaci mogą uczestniczyć w procesie rekrutacji w dogodnym dla nich czasie i miejscu.

Wady rekrutacji zdalnej

Rekrutacja zdalna ma również pewne wady, w tym:

 • Trudność w ocenie kandydatów – rekruterzy mogą mieć trudności z oceną kandydatów na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej online lub telefonu.
 • Potrzebne jest odpowiednie wyposażenie – kandydaci muszą mieć dostęp do odpowiedniego sprzętu i oprogramowania, aby uczestniczyć w procesie rekrutacji zdalnej.

Jak przygotować się do rekrutacji zdalnej?

Aby zwiększyć swoje szanse na sukces w rekrutacji zdalnej, warto przygotować się do niej odpowiednio. Oto kilka wskazówek:

 • Przygotuj solidne CV i list motywacyjny – Twoje CV i list motywacyjny powinny być dobrze napisane i dopasowane do danej oferty pracy.
 • Przećwicz rozmowę kwalifikacyjną – porozmawiaj z przyjacielem lub członkiem rodziny, który pomoże Ci przećwiczyć odpowiedzi na typowe pytania rekrutacyjne.
 • Zadbaj o odpowiednie wyposażenie – upewnij się, że masz dostęp do dobrego połączenia internetowego i kamery internetowej.
 • Bądź przygotowany na niespodzianki – pamiętaj, że rekrutacja zdalna może być bardziej wymagająca niż tradycyjna.

Rekrutacja zdalna to wygodna i elastyczna forma rekrutacji, która ma wiele zalet. Warto przygotować się do niej odpowiednio, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Potrzebujesz przestrzeni biurowej by móc realizować swoje zadania i rozwijać działalność? Zapoznaj się z naszą ofertą coworkingu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top