Zyski Bankowe po podwyżcze stóp procentowych

Zyski bankowe
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zyski bankowe rosną z miesiące na miesiąc. Zwiększenie stóp podatkowych doprowadziło do takiej sytuacji. Kaczyński mówi bankom, żeby dawały oszczędzającym wyższe odsetki lub spodziewały się wyższych podatków.

Lider Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosław Kaczyński bije brawo podczas pierwszego posiedzenia Sejmu RP w Warszawie 12 listopada 2019 r. Jest to symbol nadchodzących zmian jakie pojawią w Polskim systemie podatkowym. Wprowadzimy większe opodatkowanie polskich banków, jeśli nie zaoferują klientom wyższego oprocentowania depozytów. Powiedział w sobotę lider polskiej partii rządzącej, zwiększając presję rządu na sektor korzyści z rosnących stawek z oszczędzającymi. Ma to na celu uzyskanie większych korzyści podatkowych od banków, które zarabiają ze względu na podniesione stopy procentowe. Pieniądze te wykorzystamy w celu utrzymania stabilnego budżetu. Polacy nie mogą być źródłem pieniędzy dla firm, a celem rynku bankowego jest budowanie zdrowej gospodarki.

Inne artykuły:

Łatwość biznesu w Polsce

Praca Zdalna

Inflacja, stopy procentowe i zyski

Główna stopa procentowa w Polsce jest na najwyższym poziomie od 2008 r., zwiększając zyski banków, ale ograniczając budżety gospodarstw domowych w kraju, w którym kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu są normą. W znaczny sposób ogranicza to cyrkulację pieniądza w gospodarce. Jest to działanie, mające na celu spowolnienie rosnącej inflacji w Polsce. Ogranicza równocześnie budżety domowe. W wyniku obserwujemy w Polsce stopniowy spadek konsumpcji. W następnej kolejności może to przerodzić się w stagflację. Czyli zjawisko równoczesnej inflacji połączonej z spowolnieniem gospodarczym lub recesją.

Prezes Kaczyński na temat inflacji i zysków banków

„Nie chcę decydować za bankierów, ale musi to być solidny procent, nie na poziomie inflacji, ale na tyle, aby ludzie poczuli, że te pieniądze stracą znacznie mniej na wartości, gdy będą w banku” – Jarosław Kaczyński powiedział podczas przemówienia we wschodnim mieście Białystok.

„Jeśli nie, to będziemy musieli opodatkować te zyski i to wszystko”.

Zyski bankowe – Rynek Bankowy Liczy na Zyski

Polski premier Mateusz Morawiecki wcześniej krytykował banki za niewystarczające oprocentowanie oszczędzających. Premier powiedział w maju, że użyje „perswazji”, aby zaoferowały więcej. Polski rynek bankowy nie jest tak duży jak w krajach zachodnich. Równocześnie jesteśmy krajem z jedną z największych inflacji w Europie. Może to sugerować dalsze wzrosty stóp procentowych, które w znaczny sposób zwiększą marżowość udzielonych kredytów.

Więcej informacji na temat kredytów i stóp procentowych znajdziecie tutaj:

Oprocentowanie kredytu – wskaźnik WIBOR

Stałe oprocentowanie kredytu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *