Wirtualne spotkania biznesowe: Mania czy rzeczywistość?

wirtualnebiuropoznan.pl - wirtualne spotkania biznesowe
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wirtualne spotkania biznesowe okazały się kluczem do działalności podczas pandemii. Pandemia Covid-19 dotknęła wiele osób i firm naprawdę mocno. Urzędy, szkoły, stadiony, koncerty i wiele innych zostały zamknięte, a wielu ludzi zastanawiało się, jak mogą umieścić jedzenie na stole. Pod wieloma względami pandemia koronawirusów wywarła ogromny wpływ na nasze społeczeństwo, ale otworzyła też wiele nowych możliwości. Jednym z takich przykładów ludzkiej innowacji i adaptacji jest nagły wzrost liczby wirtualnych spotkań biznesowych.

W tym artykule przyjrzymy się wzrostowi liczby wirtualnych spotkań i omówimy, dlaczego mogą one pozostać na zawsze.

wirtualne spotkania biznesowe

Zmiana kulturowa w ruchu

Przed wybuchem pandemii wiele osób nigdy nie brało pod uwagę idei pracy zdalnej. Dla większości z nich pójście do biura, praca i powrót do domu były częścią życia. Niezależnie od tego, czy się to podobało, czy nie, oczekiwano, że praca będzie wykonywana w biurze. Uważano, że zarówno szefowie, jak i pracownicy są bardziej produktywni i zaangażowani.

Wielu ludzi kochało środowisko biurowe, a wielu nie. Jednak gdy rozpoczął się Covid-19, my jako społeczeństwo szybko znaleźliśmy się bez opcji. Firmy chcące przetrwać musiały dokonać przejścia do środowiska zdalnego, a pracownicy musieli nauczyć się składać wysokiej jakości prace z domu. I wierzcie lub nie, udało się.

Choć przejście to było trudne dla niektórych, zdecydowana większość była w stanie dostosować się bez żadnych problemów. Zarówno pracownicy, jak i kadra zarządzająca byli w stanie zostać w domu, ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a ich praca nie uległa pogorszeniu. Badanie przeprowadzone przez Stanford wykazało, że pracownicy byli bardziej wydajni w domu niż w biurze. W badaniu zauważono, że nie jest to prawdą dla wszystkich ludzi, a także zauważono, że około połowa pracowników tęskniła za środowiskiem biurowym, ale w końcu wróciła w jakimś stopniu.

Niezależnie od tego, pandemia i to badanie udowodniły, że faktycznie możemy produktywnie pracować w domu. I szybko zdajemy sobie sprawę, że kiedy opcja pracy zdalnej jest już dostępna, nie można się jej pozbyć. Teraz, gdy ludzie zasmakowali w zdalnym życiu zawodowym, staje się ono powszechne w społeczeństwie, nawet w następstwie pandemii.

Polecane artykuły:

Łatwość biznesu w Polsce

Praca Zdalna

Zyski bankowe

Wirtualne spotkania biznesowe, czym one są?

Jeśli masz dostęp do Internetu, prawdopodobnie regularnie uczestniczysz w wirtualnych spotkaniach, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy. Wirtualne spotkania biznesowe, i wirtualne spotkania w ogóle, są powszechne w dzisiejszym społeczeństwie. Nawet przed pandemią wiele osób było zaznajomionych z wirtualnymi spotkaniami, takimi jak połączenia konferencyjne czy skype. Jednak w czasie pandemii byliśmy świadkami ogromnego wzrostu liczby tego typu spotkań. Powstanie produktów takich jak Microsoft Teams i Zoom otworzyło drzwi dla mnóstwa nowych rodzajów komunikacji online. Nauczyciele mogli prowadzić lekcje dla dziesiątek uczniów jednocześnie, pracownicy mogli spotykać się ze swoimi zespołami w domowym zaciszu i wiele więcej.

Chociaż wirtualne spotkania stały się powszechne podczas Covid-19, nadal odgrywają dużą rolę w okresie po nim. Firmy są teraz w stanie masowo rozszerzyć pulę potencjalnych kandydatów, ponieważ dostępna jest opcja pracy zdalnej. Oznacza to, że mogą zatrudniać w większej liczbie miejsc i docierać do większej liczby kandydatów. Co więcej, te wirtualne spotkania biznesowe sprawiają, że współpraca międzynarodowa jest o wiele bardziej realna. Pracownicy mogą spotykać się ze swoim zespołem w dowolnym czasie i miejscu, jeśli tylko mają dostęp do Internetu.

Potencjalne problemy z wirtualnych spotkań

Podczas gdy istnieją prawie nieskończone plusy wirtualnych spotkań biznesowych, istnieją również potencjalne obawy. Jednym z największych problemów jest stworzenie kultury pracy. Dla wielu szefów i wyższej kadry zarządzającej, tworzenie kultury w firmie jest zadaniem o wysokim priorytecie. Niestety, praca zdalna sprawia, że jest to nieco trudniejsze. Pracownicy nie mogą spotykać się po pracy na happy hour ani iść razem na lunch. Nie ma rozmów przy piwie, gdy wszyscy pracują zdalnie, więc jak sprawić, by pracownicy zbudowali ze sobą dobry kontakt?

To właśnie na takie pytania trzeba będzie znaleźć odpowiedź, gdy wkroczymy w nową erę. Wiele osób już teraz zastanawia się, jak osiągnąć te cele. W końcu ludzie są zaradni i odporni. Pomimo obaw, które mogą pojawić się w związku z wirtualnymi spotkaniami biznesowymi, wydaje się, że korzyści znacznie je przewyższają.

Możliwość natychmiastowej komunikacji z zespołem, praca bez konieczności dojeżdżania do pracy oraz oszczędności na kosztach ogólnych wydają się czynić pracę zdalną łatwym powodem do utrzymania jej. Niezależnie od tego, czy uwielbiasz pracować w biurze, czy wolisz zostać w domu, wydaje się, że wirtualne spotkania biznesowe to coś więcej niż tylko szum informacyjny.

Artykuły na temat podatków:

Podatek – rodzaje deklaracji PIT

Czy podatek może się przedawnić ?

Zmiana zasad poboru zaliczek – podatek PIT

Odroczony podatek dochodowy

Użyczenie nieruchomości a podatek VAT

Podatek liniowy – czy to się opłaca?

Czy spółka musi płacić podatek VAT?

Zaliczka na podatek dochodowy

Podatek dochodowy — najważniejsze informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *