Biznes Wirtualnych Biur

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Biznes Wirtualnych biur łączy pracę zdalną z naturalnymi interakcjami. Życie biurowe przed pandemią było pod wieloma względami inne. Treraz„nowa normalność” w dużej mierze powróciła do starej. Niestety niektóre aspekty naszego życia na zawsze zmieniły się pod wpływem wydarzeń z ostatnich 3 lat.

Jedną z najbardziej zmieniających życie zmian jest sposób, w jaki pracujemy. Przed COVIDem wielu polskich pracowników tęskniło za pracodawcami, aby dać im swobodę pracy zdalnej. Chociaż trend się rozwijał, niektóre firmy były odporne, dopóki pandemia nie zmusiła nas do tego nagle.

Biznes wirtualnych biur

Biznes wirtualnych biur – spotkania online

Teraz, po ponad dwóch latach, większość z nas nadal cieszy się swobodą pracy zdalnej. Znamy również wady, takie jak ilość czasu spędzanego na wideokonferencjach lub po prostu czekanie na ich początek. W rzeczywistości pracownicy spędzają średnio 11 minut na jedno spotkanie. Czekając na samo rozpoczęcie, do 30 minut. W wielu oznacza to około 3 dni traconej produktywności rocznie z powodu marnowania czasu na wideokonferencje.

Te konferencje nie tylko są stratą czasu, ale też nie odwołują się do prostego człowieczeństwa i podstawowych potrzeb osoby stojącej za kamerą. Nienaturalna forma interakcji, w której twarze są zbyt blisko siebie, naruszają przestrzeń osobistą i nie potrafią czerpać wskazówek z mowy ciała, powodują znaczny stres u pracowników. Do tego dochodzi fakt, że zmuszeni jesteśmy patrzeć na siebie w aparacie znacznie częściej niż jest to zdrowe. Zmęczenie zoomem to poważny problem.

Może zaciekawią was też te artykuły?

Spotkanie w świecie rzeczywistym

Ponadto pracownicy po prostu tęsknią za interakcjami, które naturalnie zachodzą w biurze. Tęsknią za przypadkowymi pogawędkami o chłodnej wodzie i nieplanowanymi przekomarzaniami, które nie wymagają linku, aby rozpocząć.

Ponieważ praca zdalna jest tu na zawsze, ważne jest, aby pracodawcy znaleźli równowagę między światem wirtualnym, a relacyjnymi potrzebami pracowników. Tutaj wkracza wirtualne biuro.

Wirtualne biuro może zapewnić bardziej naturalne interakcje, zachowując jednocześnie możliwość i elastyczność pracy w domu.
Podziel się swoimi przemyśleniami na jednej z wymienionych poniżej stron mediów społecznościowych.

Ciekawe artykuły na temat podatków:

Podatek – rodzaje deklaracji PIT

Czy podatek może się przedawnić ?

Zmiana zasad poboru zaliczek – podatek PIT

Odroczony podatek dochodowy

Użyczenie nieruchomości a podatek VAT

Podatek liniowy – czy to się opłaca?

Czy spółka musi płacić podatek VAT?

Zaliczka na podatek dochodowy

Podatek dochodowy — najważniejsze informacje

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top